W CENTRUM REHABILITACJI

29 listopada dzieci z oddziału 05, 06 oraz klasy 1 odbyły wycieczkę do Centrum Rehabilitacji w Rokietnicy. Wyjazd zrealizowano w ramach doskonalenia zawodowego oraz konkursu "Szkoła dobrego wychowania".

Uczniowie mieli okazję obejrzeć gabinet rehabilitacji, zapoznać się z jego wyposażeniem, dowiedzieć się czym zajmuje się fizjoterapeuta oraz metodami pracy w tym zawodzie.

Pan fizjoterapeuta oprowadził dzieci po gabinecie, zademonstrował jak działają aparaty, którymi wykonuje zabiegi, pokazał różne techniki masażu i ćwiczeń. Omówił jakie są najczęstsze dysfunkcje narządu ruchu z którymi borykają się jego pacjenci.

Dzieci miały możliwość poćwiczyć na sali do kinezy terapii, a także dowiedzieć się jak dbać o prawidłową postawę ciała.