ZDROWO ROSNĘ - RADAWA 2022

Wiele radości dostarczył dzieciom pobyt w dniu 14.06.2022 roku na pikniku w Radawie. Piknik odbywający się pod hasłem "Zdrowo rosnę - Radawa 2022" zgromadził prawie 900 uczniów ze szkół powiatu jarosławskiego zrzeszonych w Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzego Borcza oraz Starosty Jarosławskiego Stanisława Kłopota.

Uczniowie klas I - III mieli możliwość aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu - dzieci mogły skorzystać z 22 różnych atrakcji przygotowanych przez Partnerów. Odbyły się warsztaty prowadzone przez leśników Nadleśnictwa Sieniawa, zajęcia przygotowujące do udzielania pierwszej pomocy zorganizowane przez pracowników i studentów Wydziału Pielęgniarstwa PWSTE w Jarosławiu i Pracy Socjalnej PWSTE, warsztaty zielarskie.

Wśród licznych konkurencji sportowych można było popróbować sił w torze przeszkód, rzucie ziemniakiem do celu i na odległość, turnieju hula – hop, przeciąganiu liny, jeździe na rowerkach biegowych, turnieju piłki nożnej.

Dużą atrakcją dla uczestników pikniku były animacje takie jak: malowanie twarzy, modelowanie baloników, tworzenie baniek mydlanych, pląsy i tańce, zabawy z chustą animacyjną i inne. Nie zabrakło także możliwości malowania na streczu, wzięcia udziału w ekologicznym pokazie mody, zaprezentowania wspólnej pracy plastycznej na temat dobrej polskiej żywności oraz rzeźby z owoców i warzyw. Chętnie  skorzystali też w loterii  fantowej "Wędka szczęścia", z której dochód przeznaczony był na zakup żywności dla Ukrainy.

Przez cały czas trwania imprezy odbywały się plenerowe sesje fotograficzne wg pomysłów ekipy fotograficznej Zespołu Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu. Efekty pracy fotografów niebawem znajdą się w wersji papierowej w placówkach.

Do sukcesu imprezy przyczyniło się także partnerstwo z Oddziałem Terenowym KOWR w Rzeszowie, dzięki którym uczestnicy pikniku mogli się zapoznać z programami „Produkt Polski”, Polska Smakuje”, „Owoce i warzywa w szkole” i inne.

Na scenie wręczono statuetki ufundowane przez Starostę Jarosławskiego, dyplomy oraz nagrody przyznane przez komisje konkursowe a ufundowane przez Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego w ramach patronatu honorowego. Nasza szkoła zdobyła 1 miejsce za plakat  " Dobre bo polskie" wykonany przez klasę 3 wraz z wychowawcą.