WYCIECZKA DO PRZEMYŚLA I BOLESTRASZYC

Pod koniec maja  uczniowie klasy V a zwiedzali Przemyśl i okolice. Dzień 30 maja okazał się ciepły, ale deszczowy. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Przemyskim Seminarium Duchownym. Ksiądz Sławomir sprawdził się jako doskonały przewodnik. W kaplicy seminaryjnej uwagę zwrócił między innymi na freski Jana Rosena, które przedstawiają sceny z Ewangelii. Uczniowie odwiedzili salę bł. ks. Jana Wojciecha Balickiego. Ksiądz przybliżył historię ks. Balickiego, dzieci obejrzały pamiątki związane z życiem błogosławionego. W Muzeum misyjnym uczniowie bez obaw mogli dotykać skóry pytona oraz podziwiali eksponaty z różnych zakątków świata. Zwiedzili Muzeum Diecezjalne, które gromadzi obiekty sztuki sakralnej z naszego regionu. Są tam na przykład ornaty pruchnickie z XIV w, figurki świętych oraz pamiątki związane ze świętym Janem Pawłem II, które papież podarował podczas audiencji  min. arcybiskupowi Józefowi Michalikowi. Następnie uczestnicy wycieczki zwiedzili wybrane zabytki Przemyśla i lecznicę Ada. W Bolestraszycach w strugach ciepłego deszczyku podziwiali okazy przyrody żywej i martwej. Około godziny 15 zaczęło się grillowanie i poczęstunek pod parasolami przy smacznych sosach przygotowanych przez mamy. Mimo deszczowej pogody na wycieczce nie zabrakło dobrych humorów, dowcipów i śmiechu.