DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

W dniu 5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek! Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa.

W oczekiwaniu na różnorodne atrakcje dzieci uczęszczające do szkolnej świetlicy rozpoczęły ten dzień wyruszając w podróż do krainy bajek bardzo znanych i tych nieznanych np. "O królu co jadał kaszę". Dzieci słuchały opowieści, rozpoznawały tytuły oraz wykonywały rysunki przedstawiające ich ulubione postacie.

W dniu 6 listopada przedszkolaki przebrane w piękne, bajkowe postacie oczekiwały na specjalnego gościa.  Z krainy bajek przybyła do nich Dobra Wróżka. Pani Agnieszka przeczytała bajkę i swoją obecnością  sprawiła dzieciom w przedszkolu wiele radości.

Bajkowe postacie powodują, że świat dziecka robi się wesoły i kolorowy, a ulubieni bohaterowie bajek nie tylko bawią, ale również uczą i wychowują przekazując ważne prawdy życiowe.