Zespół Szkół w Pawłosiowie

Jarosławskie Pola Nadziei  

 
Wzorem ubiegłego roku  Szkolny Klub Wolontariatu włączył się do akcji Jarosławskie Pola Nadziei. Akcja ta ma na celu propagowanie w społeczeństwie otwartości na drugiego człowieka, zwłaszcza cierpiącego oraz wsparcie Jarosławskiego Hospicjum im. św. Jana Pawła II. Pozyskane środki posłużą na zakup brakujących łóżek i innego sprzętu potrzebnego podopiecznym tego ośrodka.

W dniu 21 kwietnia wolontariusze – uczniowie klasy III gimnazjum wraz z opiekunami kwestowali przy sklepie Lewiatan na Widnej Górze, a 22 kwietnia 2018 r. uczniowie klas V –VII  przy kościele parafialnym p.w. Niepokalanego Serca NMP w Pawłosiowie  Za otrzymane datki wręczano żonkile – symbol nadziei. W akcję włączyło się 28 uczniów i  8 nauczycieli naszej szkoły. Warto zaznaczyć, że  przygotowania do tego działania  rozpoczęły się dużo  wcześniej. W listopadzie 2017 r. wolontariusze wraz  z nauczycielami i  rodzicami zasadzili na przygotowanej przy szkole rabatce  ok. 60 cebulek żonkili, zaś w marcu i kwietniu 2018 r.  wykonali 450 żonkili z krepiny, które były rozdawane wszystkim wrzucającym pieniążki do puszek kwestujących.

 Chcemy mieć udział w tworzeniu tego co dobre, szlachetne i piękne. Warto pomagać,  bo tak naprawdę nigdy nie wiemy, kto i kiedy z tej pomocy skorzysta.

WARTO WIEDZIEĆ !

Akcja  przywędrowała ze Szkocji, gdzie rozpoczęła ją Fundacja Marie Curie Cancer Care. W Polsce, jako pierwsze zorganizowało ją w 1998 roku Hospicjum św. Łazarza z Krakowa. Obecnie Pola Nadziei odbywają się w ponad 40 polskich miastach.  Ma za zadanie  przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w ostatnim okresie życia. Co roku na początku października w okolicach Międzynarodowego Dnia Opieki Paliatywno-Hospicyjnej ludzie na całym świecie sadzą żonkile przed szkołami, szpitalami, urzędami, w parkach, na skwerach i przy prywatnych domach. Niezależnie od tego w szkołach podejmowane są akcje związane z wykonaniem sztucznych żonkili z krepiny. 

Wiosną, kiedy żonkile kwitną, tysiące wolontariuszy wychodzi na ulice, do centrów handlowych, parków, przed kościoły i kwestuje na rzecz terminalnie chorych. Ofiarodawcy otrzymują za przekazany datek kwiat żonkila lub jego symbol – symbol nadziei na nowe życie – odrodzenie.






Projekty

Każdy inny

- wszyscy równi

Z kulturą

mi do twarzy

Emp@tyczna klasa


Certyfikaty

Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU

Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy

Szkoła Dobrego Wychowania

Krajowy certyfikat Szkoły Promojącej Zdrowie

Zaczytana szkoła

Chrońmy dzieci


Polecane strony