DZIEŃ PINGWINA

W styczniu na świetlicy szkolnej obchodzony był Światowy Dzień Wiedzy o Pingwinach. Wydarzenie to pozwoliło najmłodszym przenieść się na Antarktydę  i  dowiedzieć  się sporo ciekawostek o  życiu tych szczególnych ptaków. Pingwiny są nielotami a ich skrzydła przystosowane są do pływania. Uczestnicy zajęć dreptały podczas zabawy wykonując  taniec pingwina. Nie zabrakło prac plastycznych w postaci pingwinków z papieru, którymi udekorowana została świetlicowa gazetka.

Zainicjowana na świetlicy szkolnej tematyka zajęć kontynuowana była również podczas pracy  w oddziale przedszkolnym. Dzieci wykonały postacie pingwinów, obejrzały film przyrodniczy o życiu  tych  sympatycznych ptaków. Wysłuchały również opowiadania pt. "Pingwin Fraczek pokonuje swoje słabości" z bajki pt. "Bajki wspomagajki". Bohaterem opowiadania był pingwin, który poznawał tajniki nauki czytania  zachęcając dzieci do opanowania tej niezwykle potrzebnej umiejętności  dzięki której  można odbywać cudowne podróże i poznawać wiele ciekawych miejsc i wydarzeń. Przedszkolaki wykonanymi przez siebie pingwinkami   pięknie  przystroiły salę lekcyjną. Były tematyczne  zabawy i "pingwinkowe" pląsy przy piosenkach. Zajęcia były doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy i umiejętności u przedszkolaków. Pingwiny to niezwykłe ptaki, niestety są zagrożone wyginięciem.