MAGIA ŚWIĄT

Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z tradycją pieczenia pierniczków i ich zapachem. Uczniowie klasy 7 postanowili trochę tego magicznego, świątecznego zapachu wnieść do szkoły i włączyć się w szkolną akcję wolontariatu.

9 grudnia odbyło się wielkie pieczenie świątecznych pierników. Zajęcia kulinarne rozpoczęliśmy od rozmowy na temat higienicznego i estetycznego przygotowania i spożywania posiłków. Gotowe ciasto przygotowali rodzice. Uczniowie podzielili się na grupy odpowiedzialne za poszczególne zadania: wałkowanie ciasta, wycinanie pierników z foremek, mierzenie czasu pieczenia no i to co najlepsze czyli dekorowanie pierników według własnego pomysłu. Podczas pieczenia w całej szkole unosił się magiczny i świąteczny zapach kuszący niejednego łakomczucha!

Pierniczki zostały przekazane na ręce szkolnego opiekuna Wolontariatu.