PASOWANIE NA UCZNIA

Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość ta miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter.

21 października 2022r. dwunastu pierwszoklasistów ubranych w stroje galowe, niecierpliwie oczekiwało na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia.

Najpierw jednak uczniowie w obecności zaproszonych gości: Pana Wójta Gminy Pawłosiów Mariusza Reń,  Pani Joanny Tomaszewskiej Sekretarz Gminy, nauczycieli, rodziców oraz uczniów zaprezentowali przygotowany przez siebie program artystyczny. W jesiennym klimacie, w towarzystwie pani Jesieni i leśnego skrzata pochwalili się swoimi talentami: recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Wykazali się wiedzą, jaką już zdobyli w szkole na temat ojczyzny, dbania o środowisko,  przepisach ruchu drogowego i zachowaniu. Na zakończenie znakomicie zaprezentowali się podczas tańca „Polonez”.  Po nim uczniowie złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły. Ślubowali sumiennie wywiązywać się z uczniowskich obowiązków i przynosić szkole dumę. Po ślubowaniu pani dyrektor Bogumiła Fleszar dokonała aktu pasowania i złożyła życzenia, a wychowawczyni wręczyła pamiątkowe dyplomy.

Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali prezenty od Pana Wójta wraz ze słowami uznania oraz słodkie ołówki od Rodziców. Nie zabrakło też pamiątkowych zdjęć i poczęstunku.