NARODOWE CZYTANIE

4 września 2021 r. odbyła się 10. jubileuszowa edycja Narodowego Czytania pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Tegoroczną lekturą był dramat Moralność pani Dulskiej, autorstwa Gabrieli Zapolskiej.

14 września uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję Narodowego Czytania sztuki Gabrieli Zapolskiej ”Moralność Pani Dulskiej” - tragikomedii kołtuńskiej w trzech aktach. "Moralność pani Dulskiej" to popularny i wyrazisty w swoim przesłaniu dramat, który na stałe wszedł do kanonu polskiej literatury. Dzieło cechuje komizm, bogactwo obserwacji obyczajowych, a zwłaszcza silna wymowa społeczna. Mimo upływu kolejnych dziesięcioleci sztuka nie traci na swojej aktualności. To ponadczasowy i uniwersalny obraz ludzkich przywar, ułomności charakteru.

Uczniowie klasy VIII b mieli zaszczyt przedstawić nauczycielom, pracownikom szkoły, koleżankom i kolegom fragmenty zakłamanej moralności pani Dulskiej oraz jej rodziny. Słuchowisko radiowe włączyó społeczność szkolną w ogólnopolską inicjatywę promowania i rozpowszechniania czytelnictwa dzieł Gabrieli Zapolskiej.