KONKURS CZYTELNICZY

02 lutego 2021 uczniowie klasy II wzięli udział w konkursie wiedzy dotyczącym lektury „Oto jest Kasia”. Po wielu popołudniowych „Spotkaniach z lekturką”, czytaniu przez uczniów i nauczycieli nastąpił dzień podsumowania.

Pierwszy etap przeprowadzony został z wykorzystaniem komputerów. Uczniowie zmagali się z testem przygotowanym na portalu Wordwall. Część druga- pisemna zawierała wiele szczegółowych pytań, dotyczących treści książki.

Dzieci poradziły sobie znakomicie zdobywając niemal maksymalną liczbę punktów. Po podsumowaniu wyłoniono zwycięzców. Podium okazało się bardzo zaskakujące zarówno dla nauczycieli, jak i samych dzieci. Przedstawiło się ono następująco:

I miejsce: Wiktoria Jagieła, Malwina Kłopt

II miejsce: Andrzej Krakowski, Ksawery Wota

III miejsce: Fabian Jagieła, Milena Mikoś.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Na pożegnanie z lekturą uczniowie przygotowali portrety Kasi.