Z WIZYTĄ W OSP

Pogoda się poprawiła, więc grupa przedszkolaków 05 oraz maluchy wyruszyli w świat, aby poznawać zawody. Znajdująca się niedaleko szkoły remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawłosiowie już od dawna wzbudzała w dzieciach dreszczyk emocji. Zawsze na spacerze pytały, kiedy będą mogły zobaczyć strażaków. Kiedy słyszały syrenę odgadywały, dokąd pojadą strażacy. Idąc za ciosem i zaspokojeniem ciekawości przedszkolaków zostało zorganizowane wyjście.

Zaraz po przyjściu dzieci zamieniły się w małych strażaków, bowiem każdy maluch dostał kask. Początkowo nawet nie zwróciły uwagi, że jeden ma inny kolor ale jak się później okazało wybraniec był „szefem”.

Dwóch bardzo miłych, uśmiechniętych  i życzliwych panów strażaków tłumaczyło dokładnie oraz odpowiadało na wszystkie pytania dzieci. Przedszkolaki miały możliwość zobaczenia remizy wewnątrz. Ponadto podziwiały kolekcję samochodzików strażackich, znajdujących się przy wejściu. Zaglądały gdzie tylko się dało, zaspokajając swoją żądzę wiedzy.

Ostatnim punktem było oglądanie samochodów zarówno na zewnątrz, jak i od środka. Dzieci bowiem mogły wsiąść, zatrąbić czy usłyszeć rozmowę przez radio.

Zachwycone i pełne wrażeń w ten piękny, słoneczny dzień powróciły do przedszkola.