SPOTKANIE INTEGRACYJNE

W tradycję Zespołu Szkół w Pawłosiowie na stałe już wpisane są świąteczne spotkania integracyjne społeczności szkolnej z osobami niepełnosprawnymi. W sobotę 1 lutego 2020 roku w świetlicy wiejskiej pawłosiowskiego Urzędu Gminy odbyło się spotkanie opłatkowe dla osób niepełnosprawnych z Pawłosiowa, Jarosławia i okolic.

Organizatorem zabawy była społeczność Zespółu Szkół w Pawłosiowie. W imprezie, która  od ponad 30 lat cieszy się dużym zainteresowaniem, uczestniczyło łącznie 150 osób. Imprezę zainaugurowała dyrektor Zespołu Szkół pani Barbara Urbańska - Siuta, która przywitała gości, sponsorów, rodziców i uczniów. Piękną oprawę artystyczną zapewnili uczniowie naszej szkoły wystawiając jasełka, w którym jednych z bohaterów był Mały  Książę. Słowa "Dobrze widzi się tylko sercem" stanowiły główne przesłanie jasełek. Serca nie da się tak prosto oszukać. Patrzeć sercem, to być wrażliwym, pomagać innym, a czasami zapomnieć o sobie.

Zebrani goście z radością powitali Świętego Mikołaja, który rozdawał słodkości i owoce. Na sali panowała niezwykle wesoła atmosfera. Były tańce w rytm muzyki, którą zapewnił pan Mateusz Hanejko.

Organizacja  imprezy była możliwa dzięki zaangażowaniu i pomocy władz gminnych, lokalnych przedsiębiorców, stowarzyszeń, osób indywidualnych. To dzięki okazanej przez darczyńców szczodrości mogliśmy tak hojnie ugościć i obdarować zaproszonych gości. Szczególne podziękowania składamy rodzicom - na ręce przewodniczącej Rady Rodziców pani Sabrinie Maciąga - za ogromne zaangażowanie i nieocenioną pomoc w przygotowaniu zabawy. Cieszymy się, że wspólnie możemy nieść radość.