I  Miejsce w grze hitoryczno-metodycznej

"Odcisk Historii"

17 października 2019 r. siedmiu uczniów klasy 8 zdobyło I miejsce biorąc udział w grze historyczno metodycznej "Odcisk Historii" w oparciu o życie i działalność bohatera wojennego gen. bryg. Antoniego Chruściela ps. "Monter".

Gra terenowa polegała na wykonaniu przez zespół szeregu zadań dotyczących wiedzy i umiejętności jakimi musieli wykazać się harcerze w czasie powstania warszawskiego w 44'. Uczestnicy wykazywali sie umiejętnością odczytywania mapy, udzielaniem pierwszej pomocy jako sanitariusze, pisaniem korespondencji powstańczej, śpiewaniem piosenek wojennych itd. Zespoły za każde zadanie dostawały punkty od 1 do 10. Po przejściu sześciu etapów gry  zespół ze Szkoły Podstawowej  im. Adama Mickiewicza w Pawłosiowie zebrał najwyższą ilość punktów i zdobył I miejsce.

Organizatorem imprezy był Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego realizujący ogólnopolski projekt "Patroni szkół".