OCEAN w 3D

Dzięki trójwymiarowej technologii 10.12.2017 uczniowie szkoły w Pawłosiowie mogli zanurkować w wirtualną otchłań wodną i przeżyć własną, niepowtarzalną przygodę na dnie oceanu. Film w technologii 3D, zrealizowany przez badaczy, zabrał oglądających w niesamowitą podróż w głąb nieznanego i pięknego oceanu. Uczniowie byli świadkami spektakularnych i niezapomnianych wydarzeń z życia podwodnego świata. Zabawne, zadziwiające, a czasem zatrważające istoty podbijały ich serca. "Taniec" diabłów morskich, pełen grozy "marsz" rekinów młotów, delfiny grające w glonową odmianę "piłki nożnej", wielka rafa koralowa w okolicach Australii, a także spotkanie z waleniami - największymi stworzeniami na naszej planecie stały się przez chwilę częścią ich świata.

Film pokazał cały życie dna oceanicznego i wielość zależności między jego mieszkańcami  zapewniając  wrażenia dla wszystkich zmysłów, a także w istotny sposób sygnalizował zagrożenie środowiska -  "obsada" filmu to gatunki zagrożone wyginięciem z powodu działalności człowieka.

Po projekcji filmu uczniowie pełni wrażeń chętnie dzielili się swoimi przeżyciami.