MIKOŁAJKI W FILHARMONII

4 grudnia 2019 r. uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas I – III naszej  szkoły wraz z wychowawcami wyjechali na wycieczkę do Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. W progach filharmonii witał wszystkie dzieci Mikołaj. Potem uczniowie obejrzeli najpopularniejszy na świecie balet „Jezioro łabędzie”. Spektakl został przygotowany z myślą o dzieciach, które dopiero poznają świat baletu. Wyjątkowa  była forma widowiska – spektakl zawierał tylko najwyrazistsze elementy “Jeziora łabędziego”, a przez to trwał krócej. W trakcie  przedstawienia lektor  wprowadzał publiczność w klimat opowieści. Widowisko dopełniała  piękna scenografia, rekwizyty i  kostiumy oraz oryginalna muzyka Piotra Czajkowskiego w wykonaniu orkiestry symfonicznej  Filharmonii Podkarpackiej. Po przedstawieniu dzieci spotkały się z Mikołajem, który obdarował je cukierkami. Na koniec zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie. Ubogaceni duchowo i pełni artystycznych wrażeń uczniowie powrócili do miejsca zamieszkania.