W OŚRODKU GARNCARSKIM

20.03 dzieci z publicznego Przedszkola, oddziału przedszkolnego,  nauczyciele oraz opiekunowie wybrali się na wycieczkę do Medyni Głogowskiej. Po podróży autokarem, która już dla naszych maluchów była wielka atrakcją i dostrzeżeniu wielkiego dzbanu przy drodze, nasza ekipa dotarła do celu. Na miejscu przywitała nas miła i uśmiechnięta Pani przewodnik, która przedstawiła poszczególne punkty programu.

Na samy początku, po krótkim spacerze dotarliśmy do wielkiej Sali z ogromnymi stołami. Po odpowiednim przygotowaniu się i krótkich objaśnieniach każde dziecko otrzymało wielki kawałek gliny. Był to czas kiedy nasi podopieczni zapoznawali się z tym materiałem. Mieli okazję, żeby zbadać jego strukturę oraz przekonać się w jaki sposób należy z nim pracować. W tym czasie ulepili mnóstwo ciekawych i kreatywnych prac. Nie zabrakło koszyków, dinozaurów, samochodzików, rodzinki bałwanów, motyli czy biedronki.

Kolejnym punktem była praca z prawdziwym kołem garncarskim. Z pomocą pań garncarek dzieci wykonały kubeczki, miseczki i dzbanuszki. Wszystkie dzieła zostały spakowane i bezpieczne przywiezione do domów.

Następnie dzieci miały okazję do zwiedzenia całej zagrody, oglądały makietę, film dokumentalny przestawiający Medynię oraz okoliczne ośrodki podczas produkcji garnków, wielki piec do wypalania, który mogły obejrzeć nawet od wewnątrz oraz dom z oryginalnym wyposażeniem.

Z ogromną radością i dumą przedszkolaki powróciły do szkoły prezentując swoje dzieła rodzicom oraz zdając relację z tego jakże emocjonującego dnia.