VII Kongres Mediatorów Szkolnych i Rówieśniczych w Rzeszowie

Mediatorzy Zespołu Szkół w Pawłosiowie uczestniczyli w VII Kongresie Mediacji Szkolnych i Rówieśniczych. Spotkanie odbyło się 7 czerwca w Instytucie Pastoralno – Teologicznym w Rzeszowie i liczyło blisko 400 uczestników i sympatyków mediacji. Naszą szkołę reprezentowała Maciąga Karolina i Barszczak Szymon uczniowie klasy 5 szkoły podstawowej.

Głównymi założeniami kongresu było:

– prezentacja metod rozwiązywania sporów,

– wyposażenie mediatorów szkolnych i rówieśniczych w wiedzę na temat alternatywnych sposobów rozwiązywania konfliktów,

– integracja środowiska mediatorów rówieśniczych,

– prezentacja dorobku Szkolnych Klubów Mediatorów Rówieśniczych,

– promocja szkół, w których działają kluby mediatorów rówieśniczych.

Głównymi organizatorami było Podkarpackie Centrum Mediacji i Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, a zaproszonymi gośćmi Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak, Artur Lipiński - Sędzia Sądu Okręgowego w Krośnie oraz Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z różnych szkół z całego województwa podkarpackiego. Był to dobry czas na wymianę doświadczeń i integrację młodych mediatorów.