STOP KONFLIKTOM

W dniu 8 grudnia w Szkole Podstawowej nr 18 w Rzeszowie reprezentanci klasy VII wraz z opiekunem uczestniczyli w III Kongresie Mediatorów Szkolnych pt. „TUŻ PRZED FALĄ”. Głównymi organizatorami spotkania było Podkarpackie Kuratorium Oświaty na czele z panią Kurator Małgorzatą Rauch, Stowarzyszenie Zawodowych Mediatorów, Podkarpackie Centrum Mediacji oraz Unia Regionalnych Centrów Mediacji. Kongres był okazją do wzbogacenia wiedzy na temat mediacji szkolnych oraz rówieśniczych, wymiany doświadczeń, spotkania się z osobami mającymi praktyczne doświadczenia w zakresie mediacji i negocjacji. W kongresie wzięła udział przeszkolona młodzież w zakresie rozwiązywania sporów rówieśniczych, która podzieliła się swymi doświadczenia z pozostałymi uczestnikami spotkania. Każdy uczestnik otrzymał certyfikat oraz specjalne odznaki sterników porozumienia.