ŚWIATŁO, KTÓRE ZMIENIŁO ŚWIAT

W dniu 20 września 2022 przedstawiciele naszej szkoły: Milena Pelc, Weronika Kacperczyk, Dominik Świst, wzięli udział w powiatowym konkursie interdyscyplinarnym "Światło, które zmieniło świat". Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Ignacego Łukasiewicza w Cieszacinie Wielkim.

Uczestnicy zmierzyli się z zagadnieniami dotyczącymi wybitnego polskiego naukowca Ignacego Łukasiewicza. W roku 2022 obchodzimy 200. rocznicę urodzin tego niezwykłego farmaceuty i przedsiębiorcy naftowego - założyciela pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej, wynalazcy lampy naftowej oraz pioniera przemysłu naftowego w Europie.

W konkursie zwyciężył nasz reprezentant Dominik Świst z klasy 8. Serdecznie gratulujemy!