Lekcje programowania w ramach programu „ Laboratoria przyszłości”

„Programowanie to fajna zabawa” – te słowa dało się najczęściej słyszeć z ust uczniów klas I – III, którym podczas zajęć z programowania został zaproponowany alternatywny sposób realizacji programu nauczania. Bez komputera, a z wykorzystaniem specjalnych klocków o różnym stopniu trudności, które zostały zakupione w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Poprzez zabawę, która jest atrakcyjną dla dzieci metodą przyswajania nowych wiadomości i umiejętności uczniowie klas I – III uczą się czytać instrukcje obrazkowe, planować swoją pracę, doskonalą wyobraźnię przestrzenną i inwencję twórczą. Uczą się też współpracy w grupie i nawiązywania relacji rówieśniczych, a nabyte w ten sposób wiadomości i umiejętności szkolne będą procentować  w dalszych latach nauki szkolnej i to na różnych przedmiotach.