WARSZTATY - KULTURALNI +

2 czerwca 2022r. uczniowie kl. II i III wraz z opiekunami gościli w CLA w Pawłosiowie na zorganizowanych przez Publiczną Bibliotekę warsztatach malarskich, które prowadzone były przez panią Annę Kaszuba-Dębską - malarkę, graficzkę, ilustratorkę, projektantkę książek, reżyserkę filmów animowanych, pisarkę i biografistkę. Artystka wprowadziła dzieci w świat nowoczesnej sztuki malarstwa jaką jest surrealizm, aby potem stworzyć z nimi autoportrety. Uczniowie wykorzystując  przygotowane materiały plastyczne (farby, pędzle, gąbki, pieczątki…) odkrywali w sobie kreatywność i twórczy potencjał. Mali artyści tworząc wymarzone dzieła zacierali granice rzeczywistości z fikcją bawiąc się przy tym doskonale. Warsztaty były źródłem cennej wiedzy i doświadczeń, a  efekty ich pracy godne uznania i podziwu.