DZIEŃ KOTA

17 lutego w naszej szkole odbyły się obchody dnia kota. To futrzane stworzonko jest bliskim przyjacielem człowieka. Dzieci uwielbiają koty, w związku z tym, kiedy w kalendarzu pojawiło się kocie święto, nie było odwrotu – w oddziale przedszkolnym musiało odbyć się świętowanie. Okazało się, że u nas w szkole mamy bardzo wielu kocich przyjaciół!

Na początku tematyka dnia była dzieciom nieznana. Aby odgadnąć o czym będzie mowa, musiały złożyć obrazek będący rozwiązaniem zagadki. Okazało się to nie lada wyzwaniem, bo pomimo rozpoznania bohatera, puzzle nie chciały do siebie pasować. Koniec końców z pomocą wzoru – udało się.

Nie zabrakło tematycznych piosenek, rymowanek, wyliczanek, zabaw naśladowczych. Kocia gimnastyka przypadła dzieciom do gustu. Przedszkolaki wykonały też maski oraz papierowe kotki z szablonów. Musiały wykazać się cierpliwością oraz dokładnością. Efekty były świetne!

Na zakończenie dzieci ukryte za kocimi maskami miały możliwość zrobienia zdjęcia ze sklejonym już kociakiem ( tym, którego wcześniej ułożyły). Zabawa była fantastyczna a dzieci zadowolone.

A teraz czas, żeby odgadnąć kto kryje się za maskami?