ILUSTRACJA DO ULUBIONEJ BAJKI LUB WIERSZA

W Zespole Szkół w Pawłosiowie odbył się konkurs plastyczny pt. „Ilustracja do ulubionej bajki lub wiersza” w ramach projektu „Zaczytana szkoła”. Konkurs polegał na wykonaniu ilustracji  do dowolnej bajki lub wiersza dla dzieci, dowolną techniką, format pracy A-4 lub A-3.

Konkurs miał na celu  zachęcenie dzieci do czytania książek,  rozwijanie kreatywności i wrażliwości estetycznej, odkrywanie własnych uzdolnień,  promocja działalności biblioteki w środowisku szkolnym oraz przekazywanie treści utworów w formie plastycznej.

W konkursie wzięli udział  uczniowie z  klas I – III., którzy  prace wykonali różnymi  technikami przez połączenie rozmaitych materiałów. Prace  były wyjątkowe, ciekawe i barwne przez co przysporzyły dużego kłopotu jurorom z wytypowaniem zwycięzców. Ostatecznie jury  w składzie: Marta Mikrut – nauczyciel plastyki,Małgorzata Wrzesień – bibliotekarz, wyróżniło następujące osoby:

I miejsce:

Nikola Nalepa – wiersz „Lokomotywa”

Aleksandra Krakowska – bajka „Kot w butach”

Katarzyna Morąg – „Słoń Trąbalski”

II miejsce:

Maja Sikora – „Spóźniony słowik”

Zuzanna Wysocka – „Ptasie radio”

Natalia Mikoś – „Rzepka”

Patryk Niemiec – „Jaś i Małgosia”

Wyróżnienie:

Oliwia Maciąga – „Harry Poter”,

Aleksandra Pajda – „Dzieci z Bullerbyn”,

Katarzyna Żyła – „Kopciuszek”

Wiedząc, jak ważne jest dla dzieci docenienie ich trudu laureaci konkursu uhonorowani zostali imiennymi dyplomami. Ponadto zwycięzcy I miejsc -  otrzymali piękne książki, a pozostali wyróżnieni otrzymali dyplomy i drobne upominki.

W celu zaprezentowania prac została zorganizowana wystawa pokonkursowa w bibliotece szkolnej, a później na korytarzu.