PRZEGLĄD KOLĘD

Trwając w atmosferze Świąt Bożego Narodzenia, w dniu 17 stycznia 2022 r. najmłodsi uczniowie spotkali się w świetlicy szkolnej na poranku kolędowym. W pięknej bożonarodzeniowej scenerii, przy choince i szopce dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały przygotowane utwory. Podczas występów indywidualnych i grupowych mali artyści zaprezentowali bardziej lub mniej znane kolędy i pastorałki wykazując się przy tym znajomością wielu zwrotek. Spotkanie kolędowe uświetnili nasi uczniowie uczęszczający do szkoły muzycznej: Kubuś, Dorotka i Paulinka prezentując wersje na różnych instrumentach muzycznych. Na zakończenie spotkania uczestnicy wspólnie śpiewali kolędy ciesząc się z narodzenia Pana Jezusa. Wydarzenie było także okazją do pielęgnowania pięknej polskiej tradycji bożonarodzeniowej jaką jest śpiewanie kolęd.