Zbiórka zniczy na Cmentarz Łyczakowski

Akcja „Światełko Pamięci dla Łyczakowa” to zbiórka białych i czerwonych zniczy, które przed 1 listopada trafią na polskie groby za wschodnią granicą. Przedsięwzięcie to organizowane jest wspólnie przez Konsulat RP we Lwowie, Polskie Radio Lwów oraz TVP Rzeszów. W corocznej akcji biorą udział uczniowie, studenci, stowarzyszenia kresowian, harcerze oraz organizacje strzeleckie.

Cała nasza społeczność szkolna wraz z rodzicami włączyła się w zbiórkę, która w naszej placówce trwała od 15 do 22 października 2018 r. Następnie w ramach współpracy ze szkolnym klubem wolontariatu ZS w Pawłosiowie przekazaliśmy zebrane znicze. Później zostały one przewiezione do siedziby TVP w Rzeszowie, skąd dotrą na Kresy pod koniec października, żeby mogły zapłonąć w dniu Wszystkich Świętych i Dniu Zadusznym w polskich miejscach pamięci i na zapomnianych mogiłach Polaków.

To rodzaj wsparcia dla mieszkających tam rodaków, ale też wyraz pamięci o polskiej historii ziemi lwowskiej.