Dzień Ziemniaka

We wtorek 11 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemniaka. Z okazji tego święta poznaliśmy historię ziemniaka oraz jego znaczenie w codziennej diecie. Dzieci dzieliły się wiedzą na temat potraw z wykorzystaniem ziemniaków oraz rozważały ich walory smakowe i odżywcze. Ten dzień umiliły wychowankom różne gry i zabawy z udziałem tego warzywa. Były wyścigi i zawody z ziemniakami, wspólny śpiew oraz zajęcia plastyczne z wykorzystaniem ziemniaczanych stempli. Ogromną atrakcją dla dzieci było przejście ścieżką sensoryczną „Boso przez świat”, dzięki której mogły pobudzić swoje zmysły, a także rozwój poznawczy. Tego dnia nie zabrakło również degustacji przysmaku w postaci frytek. Wykonaliśmy też wiele wspólnych fotografii.