Dzień pieczonego ziemniaka

W piątek 15 listopada dzieci wraz z nauczycielami jak co roku obchodziły dzień pieczonego ziemniaka. Każdy uczestnik, aby móc wziąć udział w obchodach, musiał przynieść do szkoły 4 ziemniaczki. Świętowanie zapoczątkowało obejrzenie filmu edukacyjnego dotyczącego bohatera tego dnia. Następnie dzieci zostały podzielone na dwie grupy: starszą oraz młodszą. Zadaniem młodszych dzieci było wykonanie pracy plastycznej, oczywiście z wykorzystaniem ziemniaków. Stemplowanie zamku, kwiatów oraz samochodu nie sprawiło najmniejszego problemu. Starsi uczniowie zamienili kartofle w śliczne i kolorowe stworki. Kolejny etap obchodów to zabawy sprawnościowe, zwinnościowe, bieżne, rozwiązywanie zagadek, quiz, kręgle ziemniaczane, burza mózgów.

Na podsumowanie dzieci z ochotą degustowały przygotowane wcześniej przez rodziców i upieczone ziemniaki. Dokładkom nie było końca, ale na szczęście dla nikogo nie zabrakło.