Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

Data 21 marca to nie tylko pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, ale także „Światowy Dzień Zespołu Downa”. W sposób szczególny ten dzień obchodziły dzieci z grupy 3-4-latków, chociaż z uwagi na radosne powitanie wiosny zaplanowane działania odbyły się we wtorek 22 marca.

Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny, podczas którego dowiedziały się, czym jest zespół Downa, rozmawiały o tolerancji, jak i o sposobach niesienia pomocy potrzebującym. Maluszki w takcie pogadanki oraz pracy z obrazkami poznały problemy, z jakimi zmagają się inne niepełnosprawne osoby. Wspólnymi siłami przygotowały także plakat „Dzień kolorowej skarpety”. Przedszkolaki mogły też wcielić się w osoby niewidome pokonując tor przeszkód z zawiązanymi oczami z pomocą kolegi czy koleżanki. Na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa wszyscy założyli dwie różne skarpetki. Za aktywny udział w zajęciach dzieci otrzymały dyplomy „Wiem! Rozumiem! Pomagam!”.