WYCIECZKA SZKOLNA DO JAROSŁAWIA

We wtorek 31 maja cała społeczność szkolna wybrała się na wycieczkę do Jarosławia. Celem wyprawy była przede wszystkim integracja rówieśników, poznanie regionu i zapoznanie z jego tradycją oraz pięknem zabytków kultury i historii, rozwijanie motoryki dużej i małej dzieci oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu. Bogaty, urozmaicony program wyjazdu obejmował dwie części – inne atrakcje zapewniono starszym dzieciom, a inne maluchom. Uczniowie klasy pierwszej i trzeciej wraz z dziećmi ze starszej grupy przedszkolnej zwiedzały Podziemną Trasę Turystyczną oraz podziwiały wspaniałe zabytki i atrakcje podczas spaceru po pięknym jarosławskim Rynku. W tym czasie przedszkolaki z młodszej grupy udały się do sali zabaw „Patataj” w galerii handlowej Stara Ujeżdżalnia. Ostatnim punktem wycieczki dla wszystkich uczestników było spotkanie ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu.

Zwiedzanie podziemi w towarzystwie przewodnika dostarczyło uczestnikom wiele wrażeń, przede wszystkim ukazał piękne miasto kupieckie z czasów XVI – XVII wieku, bursztynowy szlak i wiele innych ciekawostek z życia dawnego Jarosławia, ukazany także w formie nowoczesnych wizualizacji i multimedialnych zabaw. Nie lada atrakcją okazał się spacer po zrewitalizowanym Rynku za sprawą nowoczesnej fontanny, połączony z degustacją pizzy.

Z kolei w sali zabaw przedszkolaki mogły skorzystać z licznych atrakcji, m.in. z basenu z tysiącem kulek, tuneli, licznych zjeżdżalni, mogły budować obiekty z dużych klocków i odkrywać uroki radosnej zabawy w tym nowoczesnym, bezpiecznym miejscu.

Ostatnim punktem podróży było spotkanie ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu. Dzięki życzliwości strażaków dzieci mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o odpowiedzialnej, trudnej i niebezpiecznej pracy. Uczniowie przekonali się, jak ważne są numery alarmowe 998 i 112, w jakich okolicznościach wzywa się straż pożarną oraz do jakich zdarzeń losowych wyjeżdżają strażacy na wezwanie. Największe zainteresowanie wśród dzieci wzbudził wóz strażacki. Z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej pracy oraz usiąść na chwilę za kierownicą. Dodatkowo niezwykłą frajdą okazała się możliwość polewania wodą przez każde dziecko. Wychowankowie wykazali ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Duża część dzieci, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakami. Na koniec upamiętniliśmy to spotkanie pamiątkowym zdjęciem oraz wręczeniem bohaterom podziękowania za mile spędzony czas.