Projekt „Mamo, tato, wolę wodę”

Od 10 do 20 kwietnia wszystkie grupy przedszkolne uczestniczyły w realizacji programu: „Mamo, tato, wolę wodę”. W tym roku jest to już 10. jubileuszowa edycja prowadzona przez firmę Żywiec Zdrój oraz Instytut Matki i Dziecka. Celem programu jest edukacja dzieci w zakresie pozytywnego wpływu wody na organizm człowieka i jej znaczenia dla całego środowiska. Na zajęciach kontynuowaliśmy również tematykę proekologiczną oraz wiedzę dotyczącą znaczenia drzew dla człowieka. Wspólnie z rodzicami zasadziliśmy drzewa przy szkole i budowaliśmy zabawkę z opakowań PET. Największym wydarzeniem podczas realizacji programu było zorganizowanie święta Zdrojka - bohatera tej edycji, w czasie którego wspaniale się bawiliśmy, dmuchaliśmy świeczki na torcie i degustowaliśmy galaretkę.