DZIEŃ WODY

W ramach projektu „Mamo, tato, wolę wodę!” przedszkolaki z grupy 3-4-latków obchodziły „Dzień wody”. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na niebiesko i wspólnie odkrywały tajemnice wody i jej znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Najmłodsi poznali różne sposoby wykorzystania wody i dowiedziały się, w jaki sposób, podczas codziennych czynności powinniśmy ją oszczędzać. Dzieci wieloma zmysłami doświadczały kontaktu z wodą i eksperymentowały z nią. Badały i poznawały jej różne właściwości: smak, zapach, kolor. Jak na przedszkolaków przystało, nie zabrakło również pracy plastycznej „Morski obrazek”. Z kolei dużo frajdy sprawiły dzieciom ćwiczenia oddechowe „burza w szklance wody”, podczas których musiały wprawić wodę w ruch za pomocą słomek i puszczania przez nie bąbelków. Poszczególne zadania przeplatane były aktywnością ruchową.

Światowy Dzień Wody był okazją, by uświadomić dzieciom, że woda daje człowiekowi nie tylko zdrowie, życie i ochłodę, ale też dużo radości. Maluszki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem do życia i należy o nią dbać, dlatego mają przekaz również dla innych: nie marnujmy wody!