Wigilia szkolna

W piątek 21 grudnia w naszej szkole odbyła się szkolna wigilia, którą rozpoczęła kierownik szkoły pani Ewa Szepelak. Powitała zebranych uczniów, nauczycieli i rodziców, wprowadzając wszystkich w aurę zbliżających się  Świąt Bożego Narodzenia. Przypomniała tradycje związane z obchodami polskiej wigilii i złożyła wszystkim zdrowych i rodzinnych świąt. Następnie zgromadzeni przygotowali stół do świętowania, pomodlili się, wysłuchali fragmentu Ewangelii o narodzinach Pana Jezusa. A wszystko to odbywało się w blasku pięknie ubranej szkolnej choinki. Później nastąpił moment dzielenia się opłatkiem, składania życzeń i wspólnego spożywania postnych dań przygotowanych przez rodziców. Na stole pojawiły się też świąteczne pierniki i makowce. By tradycji stało się zadość wszyscy zgromadzeni śpiewali kolędy.

Na zakończenie wigilii został rozstrzygnięty szkolny konkurs kartek bożonarodzeniowych, które wcześniej zdobiły szkolny korytarz. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali świąteczne kolorowanki i ozdobę choinkową w postaci aniołka, a kartki stały się cenną świąteczną pamiątką, którą uczniowie zabrali do swoich rodzin.