Szkolny konkurs wielkanocny

Tradycyjnie w okresie poprzedzającym Święta Wielkanocne szkoła inicjuje przedsięwzięcia związane z zachowaniem i promowaniem tradycji wielkanocnych. Do nich należy szkolny konkurs ozdób wielkanocnych, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Najładniejsza pisanka”. Nauczyciele dużo czasu poświęcają przekazywaniu wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego zdobienia pisanek. Do realizacji tego zadania zaproszeni zostali także rodzice przedszkolaków, którzy wzięli udział w zajęciach otwartych i wraz ze swoimi dziećmi wykonali, stosując różne techniki zdobienia jaj, kolorowe i pomysłowe pisanki. Także pozostali uczniowie na zajęciach technicznych wykonali ciekawe, oryginalne pisanki. Wszystkie prace zostały zakwalifikowane do szkolnego konkursu, który został rozstrzygnięty podczas śniadania wielkanocnego, a uczestnicy otrzymali nagrody. Z radością zabrali swoje dzieła do domów, gdzie stały się ozdobą świątecznego stołu.