Warzywny zawrót głowy

W czwartek 18 października maluszki z oddziału przedszkolnego 3-4-latków poznały dary jesienne z ogrodu, zasady zdrowego odżywiania oraz witaminy znajdujące się w warzywach. Dzieci obejrzały film edukacyjny prezentujący ciekawostki dotyczące ziemniaka oraz aktywnie uczestniczyły w ziemniaczanych zabawach. Przedszkolaki wykonały także pracę plastyczną „Drzewo” z wykorzystaniem ziemniaczanych stempelków. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci segregowały karty z rysunkami owoców i warzyw. Ciekawym doświadczeniem dla najmłodszych okazał się spacer po „Ścieżce sensorycznej” wykonanej z różnych faktur skarbów jesieni. 3-4- latki miały również okazję rozwijania własnych zdolności kulinarnych podczas przygotowywania zdrowego warzywnego drugiego śniadania w postaci kanapek.