Warsztaty artystyczne

W środę 6 kwietnia cała społeczność naszej szkoły udała się do Domu Kultury w Kidałowicach na warsztaty artystyczne, które zorganizowała oraz przeprowadziła Pani Edyta Piątek. Ich tematem było zapoznanie dzieci z techniką zdobienia metodą decoupage i wykonanie za jej pomocą ozdoby świątecznej – wielkanocnej pisanki. Wszyscy z uwagą śledzili kolejne etapy powstawania rękodzieła opanowując trudną sztukę zdobienia plastikowego jajka i z zapałem pracowali nad estetyką wykonania pracy. Powstały piękne pisanki, małe dzieła sztuki, które cieszyły oczy i zostały zaniesione do domów jako ozdoba świątecznego stołu. Dzieci odwdzięczyły się Pani Edycie składając świąteczne życzenia i wręczając dyplom uznania oraz własnoręcznie wykonany stroik.

W drodze do szkoły uczniowie wstąpili pod pomnik pamięci, gdzie uczcili pamięć rodzimych bohaterów składając wiązankę kwiatów i zapalając znicze.