DZIEŃ UŚMIECHU

W dniu 14 marca obchodziliśmy w oddziałach przedszkolnych Dzień Uśmiechu. Za żółty element stroju oraz szeroki i szczery uśmiech na powitanie każdy  z przedszkolaków otrzymał „Order Uśmiechu”. Zajęcia rozpoczęliśmy od zabawy muzyczno-ruchowej z zabawną piosenką, potem opowiadaliśmy swoje śmieszne przygody, dzieliliśmy się pięknymi uśmiechami i wykonywaliśmy prace plastyczne „uśmiechnięte słoneczka”, które miały za zadanie wywołać uśmiech na wszystkich twarzach naszych bliskich. Okazało się, że to naprawdę działało, bo wszyscy obdarowani do końca dnia mieli dobry humor i szeroki uśmiech na twarzy. Naszym kolejnym zadaniem było zrobienie uśmiechu na pysznym deserze, to były prawdziwe „uśmiechy na budyniu” . Danie okazało się równie piękne jak i smaczne. Na zakończenie dnia oglądaliśmy kreskówkę „O wilku i zającu”, nie mogąc od niej oderwać oczu i opanować śmiechu, a na pamiątkę wspaniałej zabawy panie podarowały dzieciom baloniki z uśmiechami. To był naprawdę wesoły dzień.