Uroczystość w Lesie Pamięci w Kidałowicach

W niedzielę 10 czerwca uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości patriotycznej upamiętniającej 74. Rocznicę rozstrzelania w Lesie Kidałowickim żołnierzy Armii Krajowej, w tym bohaterskiej harcerki Czesławy „Baśki” Puzon. Wydarzenie zorganizowało Jarosławskie Stowarzyszenie „Ocalić Przeszłość dla Przyszłości”, Starosta Jarosławski Tadeusz Chrzan oraz 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej. Polową Mszę św. odprawił kapelan Wojska Polskiego ks. prał. ppłk. Andrzej Surowiec, archiprezbiter jarosławski oraz ks. prał. Marian Nabrzyski, proboszcz parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Jarosławiu. Prelekcję o zbrodni w Lesie Kidałowickim wygłosił Jerzy Czechowicz, następnie odbył się Apel Pamięci z oddaniem salwy honorowej, a zwieńczeniem uroczystości było złożenie przez delegacje zaproszonych gości kwiatów przy pomniku.