Kultywujemy tradycje bożonarodzeniowe

W grudniu cała społeczność szkolna włączyła się w przygotowania na nadchodzące święta Bożego Narodzenia. Chcąc poczuć tę szczególną atmosferę nasze działania rozpoczęliśmy od wykonania dekoracji świątecznych z papieru i bibuły, którymi ozdobiliśmy wszystkie klasy oraz choinkę. Z masy porcelanowej wykonaliśmy błyszczące ozdoby na choinkę, a z masy solnej magnesy-aniołki do ozdobienia tablic w klasach. Wykonaliśmy gazetki ścienne o tematyce bożonarodzeniowej. Ponadto dzieci wykonały kartki świąteczne oraz lampiony biorące udział w szkolnym konkursie ozdób świątecznych. Dodatkowo został przygotowany stroik do dekoracji stołu wigilijnego. Działania te utrwaliły znajomość tradycji, sprawiły dzieciom dużo radości i wprowadziły w świąteczną atmosferę.