Wyjazd na spektakl teatralny

W piątek 19 października cała społeczność szkolna odwiedziła Państwowe Ognisko Baletowe w Jarosławiu, gdzie obejrzała spektakl teatralny pt. „Pocahontas”. Uczniowie poznawali kulturę innych krajów, ich tradycje, zwyczaje i język. Głównym przesłaniem sztuki było życie w zgodzie i przyjaźni z innymi ludźmi, szukanie rozwiązań problemów i konfliktów, zażegnywanie konfliktów społecznych. Dzieci miały możliwość podziwiania kunsztu aktorskiego, niezwykłej, wesołej muzyki, pięknych strojów i dekoracji. Udział w spektaklu uczył dzieci szacunku dla każdego człowieka, otwierał na ludzi o innej kulturze niż rodzima, był powodem radości i niezapomnianych wrażeń estetycznych. Uczył też uczniów właściwego zachowania się w teatrze, w kontakcie z żywym aktorem.