Przygotowania do świąt

Okres przedświąteczny to w każdej szkole czas intensywnych przygotowań do uroczystej celebracji tego wspaniałego wydarzenia, jakim jest cud narodzin Dzieciątka Bożego.  Podczas zajęć dzieci poznają tradycje bożonarodzeniowe i związane z tym świętem obyczaje panujące w Polsce. Choinka, prezenty, stół wigilijny to główne motywy przewodnie grudniowych prac plastycznych naszych uczniów i przedszkolaków. Dzieci wykonują proste ozdoby świąteczne, dekorują pierniczki, ubierają wspólnie choinkę. Zarówno starsi, jak i młodsi uczą się śpiewać tradycyjne kolędy oraz piosenki o tematyce zimowo - świątecznej. Grudzień to dla dzieci wyjątkowy czas, gdzie mogą poznać tradycję Świąt Bożego Narodzenia, poczuć „magię świąt”.