Konkurs „Trójwymiarowy świat matematyki”

W środę 6 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu został rozstrzygnięty i podsumowany międzypowiatowy konkurs matematyczno-plastyczny „Trójwymiarowy Świat Matematyki”, którego tegoroczna, jedenasta edycja przebiegała pod hasłem „Domy na kółkach”. Jego celem jest popularyzowanie matematyki jako dziedziny nauki, która jednocześnie uczy i bawi, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień oraz rozbudzanie fantazji i wyobraźni twórczej. Adresatami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych z powiatu jarosławskiego, przeworskiego, lubaczowskiego i przemyskiego. W tym roku zadanie konkursowe polegało na wykonaniu modelu domu na kółkach, składającego się z przestrzennych figur geometrycznych. Nagrody sfinansował oraz patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Powiatu Jarosławskiego pan Stanisław Kłopot. Uczestnicy konkursu oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych, klasy 1-3 oraz 4-8. W każdej kategorii wiekowej przyznano 1, 2 i 3 miejsce oraz dziesięć wyróżnień.

Z naszej szkoły do konkursu przystąpiło sześcioro uczniów. Jest nam niezmiernie miło, że nasza uczennica, trzecioklasistka Julia Duda zdobyła w swojej kategorii wiekowej III miejsce, a pierwszoklasiści Natalia Kuźma i Fabian Duda otrzymali wyróżnienie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale, zaś nagrodzeni i wyróżnieni atrakcyjne nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy!