Edukacja proekologiczna w naszej szkole

W Gminie Pawłosiów uległy zmianie zasady prawidłowego segregowania odpadów. W związku z tą ideą nasza szkoła otrzymała nowy pojemnik przeznaczony do selektywnej zbiórki śmieci, a rodzice ulotkę dotyczącą recyklingu. Realizując ten temat nauczyciele zorganizowali wyjazd do Biblioteki Miejskiej w Jarosławiu, gdzie odbyły się warsztaty nt. „Rady na odpady, czyli jak Jarek uczył sortować śmieci”. Również w ramach projektu „Razem możemy więcej” uczniowie uczestniczyli w akcji sprzątania świata połączonej z happeningiem oraz pokazie mody ekologicznej. Kontynuacją działań były zajęcia dydaktyczne połączone z praktyczną nauką segregacji odpadów. Uczniowie w dalszym ciągu nabywają wiadomości i umiejętności w tej dziedzinie, a utrwaleniem działań jest gazetka ścienna propagująca postawy proekologiczne.