ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

4 września 2017 roku w Szkole Filialnej w Kidałowicach odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w miejscowym kościele parafialnym, którą odprawił katecheta ks. Jan Franków. Następnie rodzice, uczniowie i nauczyciele spotkali się w budynku szkoły, gdzie p. kierownik Ewa Szepelak powitała zgromadzonych i zapoznała wszystkich z organizacją nowego roku szkolnego. Przedstawiono też poszczególnych wychowawców klas.

Dla całej społeczności szkolnej wielką niespodzianką okazał się wygląd budynku, który za sprawą generalnego remontu otrzymał nowe oblicze. Stało się to za sprawą odnowionej elewacji w pięknej, słonecznej barwie, która bardzo przypadła wszystkim do gustu, a zwłaszcza dzieciom. Ponadto wymieniono oświetlenie zewnętrzne oraz rynny dachowe odprowadzające wodę deszczową. Modernizacji poddano również wnętrze szkoły z obniżonymi sufitami i nowoczesnym oświetleniem ledowym, odświeżonymi dwoma salami lekcyjnymi oraz zamontowaniu nowoczesnej powietrznej pompy ciepła do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. W najbliższym czasie szkoła wzbogaci się również o innowacyjne pomoce dydaktyczne pozyskane w nowym projekcie realizowanym w tym roku szkolnym pt. „Razem możemy więcej” w ramach rządowego programu Bezpieczna+. Pani kierownik życzyła uczniom i nauczycielom wielu sukcesów, a rodzicom cierpliwości, wytrwałości i owocnej współpracy ze szkołą.