Program „Dzieciństwo bez próchnicy”

W naszej szkole realizowany był  projekt  pt. „Dzieciństwo bez próchnicy”, którego głównym celem jest obniżenie częstotliwości  występowania  próchnicy zębów u dzieci w wieku przedszkolnym, wzrost świadomości i utrwalenie prawidłowych nawyków w zakresie higieny jamy ustnej.

W trakcie wdrażania programu  najmłodsi dowiedzieli się, jak na co dzień, łącząc edukację z zabawą, dbać o higienę jamy ustnej, a w działaniach tych wpierał je Królik Pampiś – maskotka projektu, która w odpowiednio metodycznie dopracowanym filmie edukacyjnym opowiada, jak pielęgnować zęby samodzielnie i z pomocą rodziców lub specjalistów.

Przedszkolaki chętnie przez cały rok szczotkowały zęby oraz uczestniczyły w spotkaniu ze stomatologiem.