Portret Detektywa Pozytywki

Ostatnio w krakowskim Teatrze Groteska odbyła się wyjątkowa premiera spektaklu „Detektyw Pozytywka” na podstawie „Wielkiej księgi Detektywa Pozytywki” Grzegorza Kasdepke. Z tej okazji został ogłoszony ogólnopolski konkurs plastyczny dla małych i dużych widzów pt. „Portret Detektywa Pozytywki”. Każdy uczestnik mógł używając własnej wyobraźni i artystycznych środków wyrazu pokazać, jak jego zdaniem wygląda Detektyw Pozytywka – czy ma bujną czuprynę, zabawnie zakrzywiony nos, a może nosi kolorowe skarpetki nie do pary. Można było stworzyć obraz malowany farbami, kredkami i flamastrami, wykleić lub wyciąć wydzierankę i wycinankę, zrobić kolaż, malować palcami, używać kleju, wstążek i tektury. Portrety były oceniane w trzech kategoriach wiekowych: 3-6 lat, 7-9 lat oraz 10-13 lat.

Jest nam niezmiernie miło, że uczennica klasy trzeciej Julia Duda w swojej kategorii wiekowej zdobyła III miejsce i została laureatką konkursu, otrzymując w nagrodę książkę o niezwykłych przygodach Detektywa Pozytywki. Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy!!!

Zwycięskie prace można obejrzeć w galerii na stronie internetowej teatru: https://www.groteska.pl/komunikat/konkurs-portret-detektywa-pozytywki