Pamiętamy o poległych bohaterach

We wtorek 30 października wszystkie przedszkolaki wraz z wychowawcami udały się pod pomnik upamiętniający zbrodnię hitlerowską dokonaną w czasie II wojny światowej na członkach ruchu oporu działających na terenie wsi Kidałowice. Życie straciło wówczas kilkoro mieszkańców tej miejscowości, dając tym samym świadectwo wielkiego patriotyzmu i umiłowania Ojczyzny. Dzieci uporządkowały teren wokół pomnika i zapaliły znicze. Chwilą milczenia i modlitwy oddały cześć poległym bohaterom. Była to doskonała lekcja trudnej historii Polski.

Dzień później nauczyciele odwiedzili symboliczny grób członków ruchu oporu rozstrzelanych podczas II wojny światowej przez hitlerowców znajdujący się przed ścianą lasu przy drodze prowadzącej z Kidałowic do Chłopic. Uporządkowali płytę nagrobka i najbliższe otoczenie pomnika z trawy, liści i gałązek. Złożyli wiązankę kwiatów, zapalili znicze i chwilą ciszy oddali cześć bohaterom, którzy poświęcili życie dla wolnej Ojczyzny.