DZIEŃ PIZZY

9 lutego obchodzony jest corocznie Międzynarodowy Dzień Pizzy. Z tej okazji dzieci z oddziału przedszkolnego 3-4-latków wzięły udział w zajęciach dydaktycznych, ruchowych, muzycznych oraz plastycznych poświęconych tej tematyce.

Nasi milusińscy mieli okazję dowiedzieć się, skąd pochodzi pizza, jakie są jej najpopularniejsze rodzaje oraz w jaki sposób można ją samodzielnie przygotować uwzględniając następujące po sobie etapy. Nie mogło też zabraknąć wesołych zabaw poświęconych tematowi przewodniemu.

Tego dnia przedszkolaki stosując różne techniki wykonały także prace plastyczne, które dekorują szkolny korytarz. Okazało się, że pizza wygląda pysznie nie tylko jako oryginalne danie na talerzu, lecz także jako wytwór plastycznej działalności dzieci.