Teatrzyk „Pinokio”

We wtorek 18 lutego cała społeczność szkolna wybrała się na spektakl teatralny pt. „Pinokio”, który wystawił Katolicki Teatr Edukacji Pokolenie JP2 z Krakowa działający pod patronatem Fundacji im. Ks. Siemaszki. Na scenie Miejskiego Domu Kultury w Jarosławiu dzieci obejrzały adaptację książki C. Collodi „Pinokio” w nieco zmienionej, uwspółcześnionej wersji. Opowieść o lekkomyślnym pajacyku, wystruganym z drewna, który po przeżyciu wielu niezwykłych, często dramatycznych przygód zamienia się w mądrego i gotowego do poświęceń chłopca, bardzo spodobała się młodym widzom. Baśniowa opowieść została przepełniona piękną muzyką, melodyjnymi piosenkami, humorem, dowcipem oraz efektownymi pokazami żonglerki świetlnej, a wszystko to w zachwycającej scenografii. Dzieci zaprzyjaźniły się z drewnianym pajacem, który jak nikt dotąd poddał próbie swoją lojalność i uczciwość w walce o to, by stać się prawdziwym chłopcem. Przekonał się w końcu, że starszym należy się szacunek, kłamstwo nie popłaca, a miłość czyni cuda.