WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI W PAWŁOSIOWIE

W środę 30 marca uczniowie klasy pierwszej i trzeciej wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do pobliskiego Pawłosiowa. Plan wycieczki obejmował wizytę w Bibliotece Gminnej, a także spotkanie z nauczycielem biblioteki szkolnej w Zespole Szkół, warsztaty z pedagogiem szkolnym oraz gry i zabawy w sali zabaw.

Na początku dzieci wybrały się do nowo oddanego do użytku pięknego budynku Centrum Aktywności Lokalnej, w którym mieści się Gminna Biblioteka Publiczna. Warsztaty biblioteczne prowadziła pani Monika Szarek, która opowiedziała uczniom, na czym polega praca bibliotekarza, przedstawiła regulamin biblioteki, założyła wszystkim karty czytelnika i wypożyczyła każdemu uczniowi samodzielnie wybraną przez niego książeczkę, a także oprowadziła po pomieszczeniach bibliotecznych oraz wytłumaczyła, według jakiej zasady są ułożone na półkach książki. Zachęcała też dzieci do udziału w licznych warsztatach i wydarzeniach organizowanych przez Centrum Aktywności Lokalnej w Pawłosiowie.

Bardzo ciekawym punktem spotkania, który przykuł uwagę dzieci, był teatrzyk kamishibai zaprezentowany przez panią bibliotekarkę. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały i obejrzały bajkę pt. „Słowik”. Zadowolone z miłego spotkania i interesujących warsztatów podziękowały prowadzącej wręczając pamiątkowy upominek.

Kolejnym punktem wyjazdu było spotkanie z nauczycielem bibliotekarzem, panią Anną Drostek w Zespole Szkół w Pawłosiowie. Podczas spotkania uczniowie poznali szkolny księgozbiór i złożyli przyrzeczenie otrzymując certyfikat młodego czytelnika. Następnie pani bibliotekarka założyła wszystkim karty czytelnika, a dzieci wybrały dla siebie książkę do czytania w domu. Miłym akcentem spotkania był słodki upominek, którym wszyscy zostali obdarowani.

Następnie miało miejsce spotkanie z pedagogiem szkolnym, panią Renatą Osiową, która przeprowadziła zajęcia edukacyjno-terapeutyczne, w tym gry i zabawy integracyjne.

Uczniowie spotkali się też z panią dyrektor Bogumiłą Fleszar, wręczając wielkanocny stroik i składając życzenia z okazji zbliżających się świąt, zaś pierwszoklasiści zapoznali się z pracą sekretarki i odebrali z rąk pani Elżbiety Drabik legitymacje szkolne.

Ostatnim punktem wycieczki, szczególnie wyczekiwanym przez uczniów, były gry i zabawy w sali zabaw, w tym zabawy interaktywne na magicznym dywanie.

To był dzień pełen wrażeń i atrakcji, który będzie długo wspominany.