Z wizytą w Pawłosiowie

W czwartek 7 listopada uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawcą udali się do Zespołu Szkół w Pawłosiowie na uroczyste obchody XIX Dnia Papieskiego. Uczniowie obejrzeli bogaty program artystyczny pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”, który w oryginalny sposób przedstawił sylwetkę i najważniejsze wydarzenia z życia św. Jana Pawła II. Nie zabrakło piosenek związanych z Papieżem-Polakiem, cytatów z Jego homilii oraz scenek inspirowanych tekstami z Pisma Świętego.

Następnie pani sekretarz Gminy Pawłosiów Joanna Tomaszewska oraz pan wójt Mariusz Reń wręczyli pierwszoklasistom Teczki Serdecznej Pamięci, zobowiązując uczniów do gromadzenia pamiątek związanych z osobą Papieża.

Słodkim akcentem spotkania była degustacja kremówek papieskich, na które zaprosili nas koledzy ze szkoły w Pawłosiowie. Wyjazd wykorzystaliśmy do obejrzenia szkoły, zwiedzenia sal, w tym sali multimedialnej, gdzie uczniowie uczestniczyli w lekcji języka angielskiego przeprowadzonej z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Odwiedziliśmy też szkolną bibliotekę, gdzie mogliśmy zapoznać się z księgozbiorem oraz poczytać najnowsze pozycje literatury dziecięcej. Największą atrakcją okazała się sala zabaw, w której mieści się Magiczny Dywan – nowoczesna pomoc interaktywna łącząca multimedia z aktywnością ruchową, która pomaga dzieciom rozwijać motorykę i spostrzegawczość oraz ćwiczy pamięć i szybkość reakcji.

To był dzień pełen wrażeń, który chętnie powtórzymy, tym bardziej, że otrzymaliśmy zaproszenie pani dyrektor Barbary Urbańskiej-Siuta na kolejne takie spotkanie.